MESS'in üye işyerlerine verdiği eğitim programı tamamlandı

MESS, üye işyerlerinin ihtiyaç duyduğu konularda düzenlediği eğitim programını; İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara'da, 1300 kişinin katılımıyla tamamladı. Eğitimler sonunda katılımcılarla yapılan ankete göre yüzde 90 ortalamayla başarı sağlayan MESS, yılın ikinci yarısında da eğitimlere devam edecek. ee

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), üye işyeri çalışanlarına ihtiyaç duydukları alanlarda verdiği “Genel Katılımlı Eğitim Programı”nı tamamladı. 20 Ekim 2015'te İstanbul’da Proje Yönetimi Eğitimi ile başlayan program, 16 Mart 2016 tarihinde Ankara’da yapılan Liderlik Eğitimi ile son buldu. Programı süresince; İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara'da 1.300 kişi eğitimlerden yararlandı.

Yaklaşık 5 ay süren program ile katılımcılara; Proje Yönetimi, Etkili Takım Çalışması, Toplam Verimli Bakım (TPM), ISO/TS 16949 Temel Eğitim, Verimlilik Artırma ve Maliyet Düşürme Teknikleri, Liderlik, Hata Türleri ve Etkileri Analizi (FMEA), ISO 9001:2015 İç Denetçi ve Yalın Üretim konu başlıklarında düzenlenen toplam 57 oturumla eğitim verildi.

MESS Dış İlişkiler, Eğitim ve Projeler bölümü tarafından gerçekleştirilen anket ile MESS üyesi işyerlerinde ihtiyaç duyulan eğitim konuları tespit edildi. MESS Eğitim Vakfı işbirliği ile programa alınacak konu başlıkları ve eğitimlerin verileceği iller belirlenerek, “Genel Katılımlı Eğitim Programı” oluşturuldu. Programda yer alan eğitimlerin ücretleri MESS tarafından karşılandı ve üye işyeri çalışanları bu eğitimlerden ücretsiz yararlandı. Tüm eğitimlerin ardından, katılımcılara “Değerlendirme Anketi” yapılarak; programın eğitici yönü, içeriği ve fiziki şartları değerlendirildi. Kalite güvencesinin sağlanması ve katılımcıların önerdiği konularda iyileştirmeye gidilmesini hedefleyen değerlendirme anketleri, programın yüzde 90 ortalama ile başarıyla sonuçlandığını gösterdi. Genel Katılımlı Eğitim Programı’na 2016 yılının ikinci yarısında da devam edilecek.

Galeri