Türkiye’nin geleceği için çalışmayı sürdüreceğiz

15 Temmuz gecesi ülkemizin karşı karşıya kaldığı darbe girişimini milletimiz ve devletimiz tek vücut olarak bertaraf etmiştir.

Demokrasiye yönelik her türlü saldırı toplumsal huzura, ülkemizin ekonomisine ve geleceğimize büyük zarar verir. Ülkemize ve demokrasiye sahip çıkıp, bu uğurda üzerimize düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getirme azmindeyiz.

Demokratik bir hukuk devleti, toplumsal barış ve huzurun teminatıdır. Bu inançla ve milli iradenin gücüyle, geleceğe doğru kararlılıkla yürüyeceğiz. MESS olarak demokrasiye sahip çıkarak Türkiye’nin ekonomisine ve büyümesine katkı vermeye devam edeceğiz.

İşverenlerimiz, işçi sendikalarımız ve tüm çalışanlarımızla dün olduğu gibi bugün de, sağduyu içinde metali işleyerek ülkemizi geliştirmeyi, Türkiye’nin geleceği için çalışmayı sürdüreceğiz. Faaliyetlerimizde, toplumsal huzurun önemli bir göstergesinin de çalışma barışı olduğunun bilinciyle hareket edeceğiz.

Ülkemizin birliğine ve beraberliğine yönelik bu tehdidi bertaraf ederken hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

MESS - Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası