Genel Sekreterlik

 • Özgür BARUT
  Genel Sekreter

  Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Özgür Barut aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

  Barut kariyerine 2003 yılında, Hay Group Türkiye Ödüllendirme Danışmanı olarak başladı. 2005 yılında geçtiği Bayer Türkiye’de, Ücretlendirme ve Ek Menfaatler Uzmanı olarak çalıştı. Temmuz 2007’de tekrar çalışmaya başladığı Hay Group’ta sırasıyla, Bilgi Hizmetleri Müdürü, Bilgi Hizmetleri İş Birimi Lideri ve Kıdemli Ödüllendirme Danışmanı olarak görev yaptı. 2011-2013 yılları arasında Vodafone Türkiye’de Ücretlendirme ve Ek Menfaatler Kıdemli Müdürü olarak görev aldı.

  2013-2015 yılları arasında Coca-Cola İçecek’te Grup Toplam Ödüllendirme ve Sistem Direktörü olarak çalışan Özgür Barut; Türkiye, Pakistan, Orta Asya ve Orta Doğu’da ücretlendirme, çalışma hayatı, endüstriyel ilişkiler projelerinin liderliğini yaptı. 2015-2017 yılları arasında Koç Holding İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü görevinde bulunan Barut, Koç Topluluğu iştirakleri genelinde endüstriyel ilişkiler ve çalışma hayatına yönelik çalışmalar yürüttü.

  Ağustos 2017’den itibaren MESS Genel Sekreterliği görevini yürüten Barut, aynı zamanda MESS Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve SIBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

 • Av. Erten CILGA
  Baş Hukuk Müşaviri

  1964 yılında İstanbul’da doğan ve 1981 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1985 yılında mezun olan Erten Cılga, avukatlık stajını tamamlayarak bir süre serbest avukat olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nün 84. dönem İşletme İdaresi Programı’nı tamamladı.
  Av. Erten Cılga, 1 Haziran 1990 tarihinde başladığı MESS Hukuk ve Toplu Sözleşme Bölümü’nde 1998 yılına kadar Müşavir Avukat olarak görev yaptı. 1998 yılından 2003 yılına kadar MESS İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü olarak görev yapan Cılga, 2003 yılının başından itibaren bu görevi de uhdesinde kalmak üzere Mevzuat Bölümü Hukuk Müşaviri olarak 2010 yılı sonuna kadar görev yaptı. Av. Erten Cılga, 2011 yılı itibariyle Hukuk ve Toplu Sözleşme Hukuk Müşaviri olarak görevini sürdürdü ve 1 Mayıs 2012 tarihi itibariyle Baş Hukuk Müşavirliği’ne terfi etti. 
  Çalışma yaşamı, iş hukuku ve endüstri ilişkilerine yönelik çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunan ve bu alanda yapılan çeşitli seminer ve panellerde tebliğler sunan Av. Erten Cılga, REFA Eğitimleri’nin Bireysel ve Toplu İş Hukuku ile İş Sağlığı ve Güvenliği konularında eğitmen olarak MESS Eğitim Vakfı’na da katkıda bulunmaktadır. 
  MESS Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olan Av. Erten Cılga aynı zamanda Vakfın Denetleme Kurulu Üyesidir. Cılga, 2006 yılında yayın hayatına başlayan MESS Sicil İş Hukuku dergisinin yayın yönetmeni olarak görev yapmaktadır.